כתבות

המלכה מרגו

צרפת היא ערש תעשיית היין העולמית, את זה כולם יודעים. בתוך צרפת, השם בורדו הוא כנראה המזוהה ביותר עם הקהל הרחב. אחוזות שאטו מיתולוגיות, כרמים עד קצות האופק, ואווירה מיוחדת במינה שצריך להיות שם בשביל להרגיש אותה.

טיולי בציר – כשהתירוש הופך ליין

כשמסתיים חודש אוגוסט מתחיל הבציר בהרבה מאזורי היין בחצי הכדור הצפוני. אז לאן כדאי לטייל עכשיו? איפה יקבלו את המבקרים בזרועות פתוחות במהלך העונה היפה ביותר בשנה והיכן יבקשו מכם להשיל נעליים ולהצטרף לדריכת הענבים?

להתרגש בפורטוגל

בשמונה השנים האחרונות, הצליחה פורטוגל לשבור את שיא מספר התיירים הנכנסים אליה, בכל שנה מחדש.
הסיבות לכך ברורות: לצד עלויות מחייה וטיול זולות ביחס לשאר אירופה, פורטוגל שובה בקסמיה בזכות תושביה מסבירי הפנים, עושרה התרבותי המשקף מסורות בנות מאות שנים: ארמונות ומצודות עוצרי נשימה, כפרים עתיקים, המזמינים את הפוסעים בשביליהם למסע בזמן ושפע יצרנים קטנים הממשיכים את המסורת המשפחתית.

טיול בחבל בורדו

עיר הבירה של היין הצרפתי ויש שיגידו הבירה העולמית של היין. כאן משגשגים הקברנה סוביניון והמרלו שהציפו את העולם, טירות מרשימות ויקבים מובילים, ששמם נישא למרחוק. קצת על טיול בחבל היין, שמציע את חווית התיירות הטובה בעולם…
(פורסם ב: מגזין מסע אחר)

איך בונים סיור יין – מדריך מקוצר לחובב השיכר

יין משובח, אוכל אזורי עם מסורת מקומית ונופים יפים הם שילוב מושלם לחופשה קולינרית בחו”ל.
אז איפה כדאי לטייל? איפה ישנים? ומה אופי וקצב הטיול הנכונים ביותר עבורכם. חשוב לקחת בחשבון את העונה, מזג האוויר ופסטיבלים ואירועים מקומיים, שיכולים להוסיף לאטרקטיביות של הטיול. אז מה הצעד הראשון (והשני והשלישי) לבניית טיול היין והקולינריה המושלם?
(פורסם ב: GoTravel)

פסטיבלי יין בספרד – חוויה של שיכרון חושים

למעלה מ 4,000 יקבים, 90 אזורי יין מוכרים, 30 דרכי יין מוכרזות ואין ספור פסטיבלי יין החוגגים את האהבה לשיכר הנפלא. הפסטיבלים נחגגים בעיקר החל מחודש מאי ועד חודש נובמבר וזו סיבה מצוינת להגיע לספרד. שירה לבל ריכזה בכתבה 7 פסטיבלים שלא כדאי להחמיץ.
(פורסם ב: GoTravel)

טעימות על דרך היין של אלזס

דרך היין הצפונית של צרפת היא פנינה נסתרת של יין וקולינריה שמחכה להתגלות. גבעות ירוקות רצופות כרמים ונוף של הרי הווז’ (Vosge) מקיפים את אחד מאזורי היין היפים ביותר בעולם.
(פורסם ב: GoTravel)

טיול של יין וקולינריה בבורדו והסביבה

אלפי יקבים המייצרים קרוב למליארד בקבוק יין בשנה פזורים בגדה השמאלית והימנית של בורדו. אז איפה כדאי לבקר? ואיך בונים טיול יין וקולינריה מושלם בחבל בורדו?
(פורסם ב: פרנקופילים אנונימיים)

חבל בורגון שבצרפת – כשיין וקולנוע נפגשים

יין הופיע עוד מראשיתו של הקולנוע. מרגלים מפורסמים ידעו להזמין את השמפניה משנת הבציר הנכונה ואפילו הקולנוע הישראלי, נתן ליין מקום של כבוד בסצנת הפתיחה המפורסמת של הסרט האלמותי: “אבא גנוב”. סרטי היין הולכים ומציפים את מסכי הקולנוע ובשנים האחרונות חבל בורגון שבצרפת זוכה להופיע לא מעט בלב הזרקורים.
(פורסם ב: GoTravel)

10 מחוזות יין שלא הכרתם – יין בהפתעה

אנגליה, יפן, קולומביה ואפילו לבנון – נופים מרהיבים ויינות איכות, במדינות שכנראה עוד לא עלו על הרדר של חובבי היין בעולם. רוצים לשלב סיור יין בפעם הבאה שאתם מבקרים בלונדון או בסנטוריני? יש שם הרבה מה לראות, לטעום וללגום.
(פורסם ב: GoTravel)

מסע אל האצולה של היין – בורדו, צרפת

היקבים הטובים בעולם והיינות הנחשקים ביותר נמצאים במרחק של כמה שעות טיסה, בטירות מרשימות שלחוף הדרום מערבי של צרפת. קברנה סוביניון ומרלו משתדכים כאן לבלנד מושלם ומענבי הסוביניון בלאן עושים כאן את היין המתוק המרגש והמאתגר ביותר בעולם!
(פורסם ב: אתר איש הענבים)

תיירות, יין ומה שביניהם

יקבי ישראל, כמו אחיהם ברחבי העולם, מצליחים פעם אחר פעם לבחור את הנקודה היפה ביותר באזור, ובשילוב של מעט יין, להפוך אותה אפילו יפה יותר. בסדרת כתבות, תוכלו לקרוא על המקומות המעניינים והיפים ביותר לטייל בהם בין הכרמים של ישראל היפה.
(פורסם ב: אתר Sommelier.co.il)

המותגים הנחשקים של עולם היין – יינות קאלט

יהלומים, יצירות אומנות ואפילו מכוניות עתיקות הופכים לעיתים לחפצי אספנות, כאלה שערכם מרקיע שחקים ויש מי שהיה מוכן לשלם הון בעבורם. מה הופך יינות לכאלה ומי הם היינות שזוכים להגיע להיכל התהילה של יינות הקאלט בעולם?
(פורסם ב: אתר איש הענבים)

יין ואהבה בעולם הישן - אנדלוסיה

אדמת אנדלוסיה פועמת במקצבים עתיקים המושפעים ממגוון הדתות והתרבויות השונות שחלפו באזור במרוצת השנים. לפעמים נדמה כאילו שומרת היא לעצמה, בגאווה טהורה, את סודות העבר הרחוק לנצח נצחים. ביין, כמו בנושאים רבים נוספים, יאמר האנדלוסי הטיפוסי כי אנדלוסיה היא אדמת היין הראשונה באירופה וכשחושבים על הפיניקים, שהצטיינו בין היתר בשיט ובמסחר, כנראה שיש בסיס לאמירה.
(פורסם ב: GoTravel)

תפריט