יין ומקומות יפים בעולם ממלאים אותנו בהשראה.

העוצמה של הטבע, הסיפורים והאנשים שמאחורי היין, הטעמים, הצבעים והריחות, ממלאים את הנפש והחושים באנרגיה ומאפשרים הפסקה במרוץ של החיים ונשימה של אוויר הרים ועמקים צלול ויין.

אנחנו מאמינים שכדי באמת להכיר אזור יין, להבין את הקולינריה המקומית ולהעשיר את עצמנו – צריך לצאת לשטח ולפגוש את האנשים שמאחורי העשייה. אומרים שהדשן הטוב ביותר של הכרם הוא טביעות רגליו של הכורם; אנחנו מבקשים להוסיף ולומר שהתבלין שהופך יינות טובים למעולים, הוא החיבור והקישור עם כל מה שהפך את אשכולות הענבים למשקה שראוי לאצור בבקבוק.

אחרי אין ספור טיולי יין וקולינריה ברחבי העולם החלטנו להקים חברה שמתמחה בלהביא אתכם אל אזורי היין הטובים והיפים בעולם, לטעום וללגום, להריח ולפגוש והכל בקצב שמתאים לכם ובשילוב המושלם של יין, אוכל ואנשים.

האנשים שמאחורי Vinspiration - יין והשראה

גיא הרן

מדריך ומחנך יין שמוביל כבר קרוב לעשור סיורי יין ברחבי אירופה. במהלך לימודי המשפטים באוניברסיטה העברית עבד כמלצר היין של מלון קינג דייויד ומשם ההתאהבות ביין הייתה בלתי נמנעת.

רזומה עשיר שכולל ניהול והקמה של מסעדות וברים, ניהול תחום היין ב”איש הענבים” והדרכת יין וכהילים כבר משנת 2006, גיא מתמקד היום בתיירות יין וקולינריה.
ידיעת השפה הצרפתית וגם הספרדית, עוזרת להתחבר אל המקומיים ולהגיע ליעדים אותנטיים ומרגשים שלא מופיעים במדריכי התיירות הקונבנציונליים.
תוכלו לשמוע אותו בפודקאסט היין: מוצר צריכה בסיסי ולפגוש אותו בתפקידו כשגריר חברת הכוסות “Riedel”, כשהוא לא נמצא בסיור יין בעולם.

שירה לבל

סומלייה, מפיקת אירועים ומדריכת טיולים שתגיע גם לקצה העולם, כדי לגלות ולטעום עוד מהיופי שיש לטבע להעניק. ריקוד הפלמנקו, מלא התשוקה, סחף את שירה לספרד.

במשך 11 שנים, היא לגמה וגילתה הרבה מהסודות של הרומנטיקה והאסטתיקה הספרדית: קורס אילוף טבעי ותקשורת עם סוסים, הסמכה כמורת יוגה ותעודת סומלייר, הם רק חלק מהכלים שמסייעים לשירה להוביל את המצטרפים והמצטרפות אליה, לחוויה מלאת השראה.
תוכלו להאזין לשירה בסדנאות יין ברחבי הארץ, בדרך כלל במקומות שכוללים הרבה טבע ויופי או בספרד, עם מבטא קטלאני מושלם.

דיויד פינטו

המנכ"ל והמייסד של יקב פינטו בירוחם. יזם, מעצב תעשייתי וכורם עם ניסיון עשיר כאיש יין במסעדות וברים מובילים בארץ ובניו יורק. מלמד יין במספר מסגרות ומטייל באזורי יין מובילים בעולם. השליטה בצרפתית, ספרדית ואנגלית והחינוך האירופאי מסייעים רבות לחיבור האישי ביקבים והחיבור לאוכל בלתי נמנע.

בוגר בצלאל המתמחה באומנות, עיצוב וארכיטקטורה שבשעותיו החופשיות תוכלו למצוא אותו עוסק גם בספורט אקסטרים, צילום ושייט.

רוני ססלוב

מומחית יין, ייננית, יועצת עסקית ומנחת סדנאות. רוני נושמת, טועמת ומדברת יין בסדנאות וקורסים מרתקים ומייצגת את ישראל וענף היין הישראלי בעולם כולו.

ייננית, מומחית יין ומנחת סדנאות חוויתיות המשפרות את כישורי טעימת היין. מלמדת בגישה חדשה, שונה ומרעננת להבנת עולם היין, למשמעויות העמוקות והמרתקות שלו בפן החברתי, הפסיכולוגי, הגופני והרפואי.
רוני נושמת, טועמת ומדברת יין, בסדנאות וקורסים מרתקים ומייצגת את ישראל וענף היין הישראלי בעולם כולו.
ביקור באזורי היין היפים בעולם, בליווי צמוד של ייננית עם שנים של ניסיון, רוני ססלוב מובילה חוויות של יין וקולינריה בפורטוגל ומעבירה את הידע ואת האהבה שלה ליין.

למעבר לאתר של רוני

אביתר ברעם

סומלייה ואיש יין ברמ"ח איבריו, ירושלמי במקור ותל אביבי בהווה, שניהל את תחום היין של קבוצת המסעדות מונא ובר 51. היה ממקימי חנות היין ״בוסר״ וכיום מנהל את תחום היין של המסעדות של אייל שני. טיול יין לפיימונטה הצית אצל אביתר את התשוקה להכרות האישית עם האנשים שמאחורי העשייה ובעיקר במדינת המגף.

אורית גרינבוים-לירון

מומחית היין הבינלאומית, חזרה לישראל משהות ארוכה בלונדון, שם השלימה את לימודי הדיפלומה המאתגרים של בית הספר החשוב בעולם ליין: WSET.

אורית מלמדת ומעבירה קורסים וסדנאות של יין (ולעיתים גם ג'ין) ומטיילת ללא הפסקה באזורי היין החשובים בעולם ובמיוחד בטוסקנה.

היא שופטת בתחרויות יין וכותבת תוכן ומאמרים בנושא, למגוון מקומות.

תפריט
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share