בורדו

בורדו

העיר בורדו (Bordeaux)  היא בירת היין העולמית!

האזור הגאוגרפי המוגדר (AOC) לייצור יין השני בגודלו בצרפת. כבר בשדה התעופה אי אפשר לפספס את בקבוקי היין הענקיים ואת הכרם שנטוע בשיפולי אולם קבלת הפנים. העיר עצמה יושבת על גבי נהר הגארון, שהוא חלק חשוב בהפיכתה של בורדו למה שהיא היום. הובלת היין למסחר נעשתה במשך מאות שנים (וגם כיום) על גבי אוניות והשילוב של גישה נוחה לנהר וקירבה לסוחרת הגדולה ביותר בעולם, בריטניה, הם שכתבו את דפי ההיסטוריה. הבריטים אפילו שלטו באזור במשך תקופה לא מבוטלת ונתנו ליינות בורדו כינוי חיבה משלהם: Claret.

קרוב למיליארד! בקבוקים של יין מיוצרים בחבל בורדו כל שנה ומיוצאים לכל רחבי העולם. השפעתה של בורדו חורגת הרבה מעבר לייצור ומכירה של יין. זני הענבים של בורדו: הקברנה סוביניון והמרלו, כמו גם הסוביניון בלאן הם מהנטועים ביותר בעולם וייננים מרחבי העולם מגיעים לבורדו כדי ללמוד דרכי גידול וייצור של יין מהבורדולזים.

בורדו היא עיר אוניברסיטאית, ששואבת אליה סטודנטים מצרפת ומרחבי העולם כולו. לימודי יין הם חלק חשוב אך לא בלעדי באוניברסיטה של בורדו.

העיר נוסדה במאה ה 3 לפני הספירה ולצד מוזיאון יין מרשים שנפתח בה לאחרונה, כדאי לטייל במדרחוב הרחב והמסועף של מרכז העיר, לעצור ולהציץ באופרה האלגנטית ולצאת לסיבוב קצר על גבי הרכבת הקלה, שמזכירה להפליא את הרכבת הקלה שלנו בירושלים (הרכבת נבנתה על ידי אותה חברה).

גלריות נוספות

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share