בורגון – הגביע הקדוש של היין

היינות הנחשקים ביותר בעולם חבויים בכרמים שבין דיז’ון לליון במרכז צרפת.
מסורות של מאות שנים שמועברות מהורים לילדים, בשילוב עם נזירים שהקדישו את כל חייהם לגידול של הענבים הטובים ביותר…

היינות הנחשקים ביותר בעולם חבויים בכרמים שבין דיז'ון לליון במרכז צרפת. מסורות של מאות שנים שמועברות מהורים לילדים, בשילוב עם נזירים שהקדישו את כל חייהם לגידול של הענבים הטובים ביותר, מובילים ליינות ענקיים, אלגנטיים ומעודנים.

אודות הטיול

בבורגון (Bourgogne) המוקד הוא הטרואר – הקרקע והאקלים הם שיקבעו את איכות היין בסופו של התהליך. תפקידו של האדם הוא להפריע כמה שפחות, בקסם שבהפיכת קרני השמש על ידי הענבים, לטעמים וריחות שאצורים בבקבוקים.

אלפי מגדלים ויצרני יין, רובם קטנטנים, פזורים ברחבי אזור היין של בורגון. רובם איכרים בהווייתם, נהנים מאוכל בריא, טעים, טרי ומקומי ומיין איכותי. המטבח המקומי עשיר ומזין, לצד הביף בורגיניון (boeuf bourguignon) המפורסם תוכלו למצוא הרבה ירקות טריים, תבשילי קדירה, נקניקים, גבינות ואפילו חלזונות בחמאה ושום. לדעת רבים זו היא בירת הקולינריה הצרפתית!

ביקור בחבל בורגון מחייב עצירה בכרמים – הבנה של המונח "קלימה" (Climats) הוא הבסיס לגילויים של יינות בורגון. כרמים מגודרים בגדר אבן מקיפים את המטיילים באזור ומספרים את סיפורם של מגדלי הענבים המקומיים, באלפי השנים בהן מתגוררים באזור בני אדם.

לצד ביקור ביקבים גדולים ומפורסמים, כמו: Domaine Bouchard, Domaine Chanson, Maison Louis Jadot, Maison Joseph Drouhin ואחרים, כדאי לבקר יצרנים קטנים, כאלה שהיבלות על הידיים שלהם מספרות את סיפור הכרמים של בורגון. טעימה כזו, במרתף של יצרן קטן, שמחזיק דונמים בודדים של כרמים ומכיר באופן אישי כל גפן וגפן, היא חוויה מרגשת שמדגימה את התמצית של בורגון כולה!

הוספיס דה בון (Hospices de Beaune) – הרבה יותר ממוזיאון מרשים. בית החולים שהוקם לפני חצי מילניום טיפל בחינם בעניי האזור והפך במרוצת השנים לגוף החשוב ביותר בתעשייה המקומית. זה המקום שבו נקבעים מחירי היינות במכירה הפומבית השנתית שנערכת גם בימים אלה.

רק מדריך מקומי או מדריך ישראלי מנוסה, יוכלו להכניס אתכם לסוד העניינים. לפגוש את האנשים שמאחורי העשייה ולבקר ביקבים הטובים ובכרמי הזהב שעל שמם קרוי האזור כולו. בכל מקרה, למטיילים בחבל בורגון מומלץ בחום להתכונן היטב לביקור באזור, המארחים מעריכים מאוד את ההשקעה והמשמעות תהיה טעימות הרבה יותר אישיות ומעניינות!

אטרקציות

  • שייט נהרות
  • ביקור יקבים וטעימות רוחב
  • טעימת יינות מתיישנים
  • טעימה מקיפה של הגרנד קרו של בורגון
  • שווקים צבעוניים
  • ביקור במפעל ליצור חרדל
  • מסעדות מישלן ומומלצות מישלן
  • טירות ומנזרים עתיקים
  • הוספיס דה בון – מוזיאון ובית מסחר ליין
רוצים לשמוע עוד ולצאת לחוויה מלאת השראה?

עוד באותו נושא

תפריט
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share